Wiśnie

Groniasta z Ujfehertoi
Miejsce wyhodowania: Węgry
Pochodzenie:: Siewka odmiany Pandy
Wzrost: drzewo rośnie początkowo silnie, a po wejściu w owocowanie - średnio silnie. Tworzy dość luźną koronę o mocnej konstrukcji. 
Zapylacze: Nefris, odmiana częściowo samopłodna.
Odmiany zapylane: Kantorjanosi.
Plonowanie: w okres owocowania wchodzi w 3-4 roku po posadzeniu. Plenność zależy od stanowiska i warunków klimatycznych w czasie kwitnienia.
Owoce: duży (6-7 g), nerkowaty lub kulisty. Skórka wiśniowoczerwona, błyszcząca. Miąższ czerwony, dość zwarty. Sok jasnoczerwony.
Dojrzałość zbiorcza: w połowie lipca.
Wytrzymałość na mróz: drzewa - dość duża, a pąków kwiatowych - średnia.
Podatność na choroby: na raka bakteryjnego i drobną plamistość liści drzew pestkowych jest mało podatna, a na moniliozę - średnio wrażliwa.
Przydatność owoców: deserowa, przetwórcza, do zamrażalnictwa.

Łutówka
Miejsce wyhodowania: nieznane
Pochodzenie:: nieznane
Wzrost: drzewo rośnie średnio silnie lub słabo. Tworzy luźną, kulistą koronę ze zwisającymi pędami. Starsze pędy mają tendencję do ogołacania się, dlatego wskazane jest silne cięcie.
Zapylacze: odmiana samopłodna.
Odmiany zapylane: Pandy.
Plonowanie: w okres owocowania wchodzi bardzo wcześnie, najczęściej już w drugim roku po posadzeniu, plonuje bardzo obficie i regularnie.
Owoce: duży (5,0-7,0 g), szerokosercowaty. Skórka ciemnowiśniowobrązowa. Miąższ dość ścisły, ciemnoczerwony. Sok ciemnoczerwony.
Dojrzałość zbiorcza: koniec lipca lub początek sierpnia, zależnie od warunków klimatycznych.
Wytrzymałość na mróz: duża
Podatność na choroby: na drobną plamistość liści drzew pestkowych -bardzo wrażliwa, na moniliozę - średnio podatna, a na raka bakteryjnego - mało wrażliwa.
Przydatność owoców: przetwórcza i deserowa.

Nefris
d. z. - połowa lipca odmiana średniowczesna, poch. – Polska. Drzewo rośnie średnio silnie lub słabo, tworzy koronę za- gęszczoną, wytrzymałe na mróz, ale wrażliwe na choroby bakteryjne. Owoc średniej wielkości, ciemnowiśniowy, delikatny, soczysty o soku ciemnorubinowym, dosyć kwaśny. Owoce szczególnie przydatne na wszelkie rodzaju przetwory. Odmiana polecana głównie do sadów towarowych

Turgieniewka
Drzewa Turgieniewki zwykle dobrze plonują, a owoce dojrzewają około tygodnia przed Łutówką. Mają one ciemnoczerwoną skórkę i osadzone są na długich szypułkach. W smaku są o wiele mniej kwaśne niż owoce Łutówki. Odmiana mało podatna na drobną plamistość liści drzew pestkowych i na moniliozy.